43298493284

اصلاح طرح لبخند

در این برگه به دلایل و اهمیت اصلاح طراحی لبخند می پردازیم.

مطالعات نشان می دهد که لبخند شما اغلب اولین جایی است که افراد به آن توجه می کنند. در یک لبخند ، چشم های شما بلافاصله روی دندان های فرد مقابل متمرکز می شود. همه ما این کار را انجام می دهیم ، این بخشی از ماهیت اجتماعی افراد می باشد. در یک لبخند زیبا و هماهنگ ، مغز شما پیامی دریافت می کند که فرد مقابل لبخند دلپذیری دارد و در مرحله بعد ما توجه خود را به چشمان او معطوف می کنیم. هیچ المانی در صورت مانند یک لبخند سالم و زیبا ، شخصیت ، انرژی و اعتماد به نفس شما را نشان نمی دهد.

“لبخند شما اعتماد به نفس شما می باشد”

اگر به یک یا چند مورد از سوالات زیر جواب مثبت می دهید ، به این معنی می باشد که شما به طراحی لبخند نیاز دارید.

آیا هنگام عکس گرفتن از لبخند زدن اجتناب می کنید؟

آیا موردی در لبخند شما وجود دارد که شما را آزار می دهد؟

آیا هنگام لبخند زدن لثه های شما بزرگ تر دیده می شوند؟

آیا فکر می کنید روش های درمانی که بر روی دندان های شما انجام شده است ، سازگاری مورد نظر را ندارند؟

دوست دارید دندان هایتان سفید تر شود؟

آیا عدم تراز و بی نظمی در دندان های خود دارید؟

آیا بین دندان های خود فاصله دارید؟

چگونه می توان طراحی لبخند را انجام داد؟

پزشکان متخصص کلینیک دندانپزشکی دکتر صالحی قبل از شروع روند درمان ارزیابی های زیر را انجام می دهند:

مشاوره آنلاینتو همین الان رزرو کن

برای دریافت مشاوره با ما در ارتباط باشید.

سن بیمار

امروزه بسیاری از محصولات و برنامه های درمانی باعث می شوند جوان تر به نظر برسیم. طراحی لبخند یکی از موثر ترین روش ها برای جوان تر به نظر رسیدن می باشد. با افزایش سن ، می توانیم مشاهده کنیم که رنگ دندان های ما تیره تر و طول آنها کوتاه تر می شوند. به لطف روش های مناسب دندانپزشکی زیبایی ، لبخند و دندان های شما می تواند کاملاً طبیعی و زیبا تر شود.

با افزایش سن لب فوقانی ما بر اثر گرانش افتاده می شود و فاصله نوک چانه و نوک بینی به یکدیگر نزدیک می شود. تمامی این تغییرات باعث کوتاه شدن قسمت پایینی صورت می شود. این امر همچنین مانع از جویدن صحیح می شود. اگر مشکلاتی مانند دندان قروچه نیز وجود داشته باشد ، دندان ها سریع کوتاه می شوند و می شکنند. دندان ها ظاهر بدی پیدا می کنند ، قادر به انجام وظایف خود نمی باشند و مشکلات در مفصل فک شروع می شود. همه این مشکلات باعث می شود فرد پیرتر به نظر برسد. به منظور از بین بردن این مشکلات و زیبایی بیمار ، لیفت لبخند با استفاده از درمان های مناسب انجام می شود.

جنسیت

بین لبخند زنانه و مردانه تفاوت های چشمگیری وجود دارد. جزئیاتی مانند فرم دندان ها و هماهنگی آنها با صورت ، انتخاب رنگ باید مورد ارزیابی قرار گیرد. آناتومی مردان و زنان با یکدیگر متفاوت می باشد، این تفاوت در طراحی لبخند نیز تأثیر گذار می باشد. در حالی که خطوط صورت در مردان واضح تر و متمایزتر می باشد ، این خطوط در زنان وضوح کمتری دارند. خط خنده در زنان منحنی می باشد ، ولی خطوط خنده در مردان مستقیم می باشد. فرم دندان ها در بانوان گرد می باشد ، ولی گوشه دندان ها در مردان صاف تر است. در بانوان دو دندان جلویی برجسته تر و بلندتر می باشد.

شکل صورت

طراحی لبخند برای دستیابی به تقارن متناسب بین شکل صورت و شکل دندان ها برنامه ریزی می شود. اگر صورت بیضی شکلی دارید ، شکل دندان های شما بیضی شکل یا بسیار نزدیک به بیضی می باشد. گاهی اوقات با برهم زدن این هماهنگی از کنتراست اشکال استفاده می کنیم. صورت فرد ممکن است مربع ، گرد یا به قدری بلند باشد که در زیبایی و تناسب مشکل ایجاد کند. هنگام طراحی لبخند برای چنین افرادی ، برای خنثی سازی این معایب تلاش می شود.

رنگ پوست

رنگ پوست یکی از مهمترین عوامل در تعیین رنگ دندان ها می باشد که در کاربردهای دندانپزشکی زیبایی اهمیت بسیاری دارد. دندان های بسیار روشن و درخشان نمی توانند لبخندی هماهنگ و زیبا در افرادی با رنگ پوست تیره ایجاد کنند. این دندان ها در افرادی با رنگ پوست روشن تر زیبا تر به نظر می رسند.

تجزیه و تحلیل دندان

با تعیین شیب ، طول ، رنگ و فرم دندان ها ، طراحی لبخند با توجه به نقاط کلیدی در دهان و صورت تعیین می شود. درمان های زیبایی دندانپزشکی با توجه به نیاز بیمار اولویت بندی می شود.

مشاوره رایگان اصلاح طرح لبخند

برای دریافت مشاوره در خصوص اصلاح طرح لبخند با ما در ارتباط باشید.

رنگ دندان ها

بسته به سطح رنگ ، روند تغییر می کند. اگر ما فقط از رنگ دندان های خود اذیت می شویم ، ابتدا استفاده از روش سفید کردن محافظ ترین روش است. در برخی موارد ، دندانها به سفیدکننده واکنش خوبی نشان نمی دهند یا سفید شدن کافی حاصل نمی شود زیرا رنگ موجود بسیار تیره است. اگر نمی توان به رنگ دلخواه دست یافت ، یکی از درمان هایی که باید انجام شود ، لمینت های چینی است. در موارد با تغییر رنگ پیشرفته ، روشی که باید انجام شود ابتدا سفید کردن و سپس لمینت کردن است.

تجزیه و تحلیل لثه

ویژگی های لثه ایده آل و سالم

  • رنگ صورتی روشن
  • هنگام مسواک زدن خونریزی نمی کند
  • به صورت متقارن می باشد و در صورت لزوم در خط لبخند ظاهر شود ،

حتی اگر زیباترین دندان ها را داشته باشید ولی توسط لثه های سالم احاطه نشده باشند نمی توانند جذاب باشند.

لثه های ناسالم: به دلیل بیماری پریودنتال ، لثه ها قرمز ، متورم و براق می باشند. بیماری های لثه باید قبل از طراحی لبخند درمان شوند.

عقب نشینی لثه: در عقب نشینی لثه ، برخی از دندان ها ممکن است بسیار طولانی تر به نظر برسند و ریشه آنها در معرض دید قرار گیرد. در این موارد ، می توان با انجام درمان لثه ابتدا این دهانه ها را با پیوند بافت ترمیم کرد.

حاشیه نامنظم لثه ها: لثه هایی که دندان ها را احاطه می کنند ممکن است در بعضی از دندان ها خیلی زیاد یا پایین تر باشند. فرم لثه باید قبل از طراحی لبخند اصلاح شوند.

رنگدانه های لثه: ممکن است در اثر صدمه یا به طور طبیعی لکه های رنگی روی لثه وجود داشته باشد. اگر این لکه ها در خط لبخند قابل مشاهده باشد، حذف آنها در زیبایی لبخند شما تأثیر مثبتی دارد.

رنگ قهوه ای مایل به مشکی در لثه کاملاً مربوط به سلول هایی می باشد که به بدن رنگ می دهند و برای سلامتی مضر نمی باشند. ممکن است لکه هایی که باعث ایجاد زیبایی در افراد می شوند را با “لایه برداری” از بین برد. فرآیند لایه برداری پوست که توسط متخصصان پوست روی صورت انجام می شود ، می تواند در چنین مناطقی نیز اجرا شود. پوست دهان نیز از لایه هایی تشکیل شده است. با لیزر ، آن لایه ها بتدریج نازک شده و جدا می شوند.

تجزیه و تحلیل لب

خطوط لب بالا یا پایین می تواند مشکلاتی در زیبایی لبخند شما ایجاد کند. پزشک با انجام تمام آنالیزها، لب شما را طراحی می کند. تکیه دندان ها به لب و موقعیت دندان ها یکی از مهمترین عوامل طراحی لبخند می باشد. رابطه لب و دندان در زیبایی لبخند بسیار اهمیت دارد.

رزرو نوبت آنلاین

YYYY اسلش MM اسلش DD

اطلاعات نویسنده