ایمپلنت دندان ( ایمپلنت در زعفرانیه )

ایمپلنت در زعفرانیه با تکنولوژی مدرن 2023

در این مطلب می خوانید

ایمپلنت دندان چیست؟

آیا آماده این هستید تا لبخند خود را به کمک ایمپلنت دندان ( ایمپلنت زعفرانیه ) در کمترین زمان ممکن متحول کنید و اعتماد به نفس خود را بازیابید؟ کلینیک دندانپزشکی صالحی در زعفرانیه می تواند در این مسیر شما را همراهی کند تا از یک لبخند بی عیب و نقص لذت ببرید! تیم باتجربه ما از متخصصان ایمپلنت دندان باتجربه برای ارائه مراقبت های درمانی با کیفیت و نتایج موفقیت آمیز به شما تلاش می کند.

برای جایگزینی دندان های از دست رفته خود دیگر نیازی نیست ماه ها منتظر بمانید، به کمک روش های پیشرفته ایمپلنت زعفرانیه مانند کاشت دندان فوری می توانید دندان از دست رفته خود را جایگزین کنید. امروز جلسه مشاوره خود را برنامه ریزی کنید و اولین قدم را به سمت یک لبخند زیبا را بردارید. همین الان می توانید با کلینیک دندانپزشکی صالحی تماس بگیرید یا برای رزرو نوبت از قسمت رزرو نوبت آنلاین سایت استفاده کنید.

چرا ایمپلنت دندان ( ایمپلنت در زعفرانیه ) انجام می شود؟

لبخند رویایی شما در یک قدمی شماست!

ایمپلنت دندان انقلابی در عرصه دندانپزشکی ایجاد کرده است و راه حلی مطمئن و ماندگار برای جایگزینی دندان های از دست رفته ارائه می دهد. یکی از بهترین کیلینیک های دندانپزشکی برای ایمپلنت زعفرانیه، دندانپزشکی دکتر صالحی در زعفرانیه است که کیفیت خدمات ارائه شده خود را تضمین می کند. در این مقاله خدمات ایمپلنت زعفرانیه بررسی می شود و مزایا، پروسه درمانی، مراقبت های پس از درمان و سوالات متداول مرتبط با این درمان دندانپزشکی را بررسی می کنیم.

هزینه ایمپلنت دندان در زعفرانیه

هزینه ایمپلنت دندان در زعفرانیه بسته به عوامل مختلفی از جمله تعداد ایمپلنت های مورد نیاز بیمار، روش های جانبی که ممکن است نیاز باشد و خواسته های متخصص ایمپلنت  زعفرانیه ممکن است متفاوت باشد. توصیه می شود برای ایجاد یک برنامه درمانی دقیق و برآورد هزینه با دندانپزشکان کلینیک دکتر صالحی مشورت کنید.

هزینه های جانبی ایمپلنت زعفرانیه

هزینه های جانبی ایمپلنت زعفرانیه می تواند شامل انجام روش های درمانی مانند، کشیدن دندان، پیوند استخوان، جراحی لثه و … شود. هر یک از این روش ها قیمت مخصوص به خود را دارند که بر قیم ایمپلنت زعفرانیه  در نهایت تاثیر مستقیم می گذارند.

آیا جراحی ایمپلنت زعفرانیه ریسک زیادی دارد ؟

جراحی ایمپلنت دندان به طور کلی زمانی که توسط یک متخصص با تجربه ایمپلنت دندان انجام شود، احتمال موفقیت 95 درصدی به همراه دارد. با این حال، مانند هر عمل جراحی دیگری، برخی از خطرات و عوارض احتمالی وجود دارد که ممکن است احتمال ریسک را افزایش دهد. باید نگرانی خود را از قبل با متخصص ایمپلنت در کلینیک دکتر صالحی در میان بگذارید.

آیا ایمپلنت دندان را می توان در یک روز انجام داد؟

در برخی موارد، ایمپلنت های دندان فوری را می توان در همان روز انجام داد. با این حال، این بستگی به شرایط فردی و توصیه متخصص ایمپلنت دندان شما دارد. اگر میزان عفونت دندان کشیده شده بسیار کم باشد، امکان ایمپلنت در یک روز وجود دارد.

 

روند بهبودی بعد از جراحی ایمپلنت دندان چقدر طول می کشد؟

روند بهبودی پس از جراحی ایمپلنت دندان می تواند چندین ماه طول بکشد. این روند بهبودی و بازه زمانی چند ماهه اجازه می دهد تا ادغام ایمپلنت با استخوان فک به طور کامل انجام شود.

 

آیا محدودیت سنی برای ایمپلنت دندان وجود دارد؟

هیچ محدودیت سنی خاصی برای ایمپلنت دندان وجود ندارد. با این حال، افراد باید روند رشد خود را تمام کرده باشند و تراکم استخوان فک کافی برای حمایت از ایمپلنت را داشته باشند. متخصص ایمپلنت دندان کلینیک صالحی می تواند شرایط شما را به صورت کامل ارزیابی کند.

ایمپلنت دندان ( ایمپلنت در زعفرانیه ) چگونه اعمال می شود؟

دندانپزشک پس از مراحل بی حسی، معاینه و برنامه ریزی، ابتدا ناحیه ای را که قرار است کاشته شود، با بی حسی موضعی بی حس می‌کند و آن را روی کام یا لثه اعمال می‌کند. دندانپزشک یا جراح فک و صورت پس از به دست آمدن یک تطابق کامل، لثه را باز می‌کند و استخوان فک را در معرض دید قرار می‌دهد، ابتدا شکافی در استخوان با مته راهنما و سپس فرزهای دیگری که به اندازه آن ایمپلنت می تواند وارد شود آماده می‌کند و ایمپلنت را قرار می‌دهد.

در نهایت پزشک با بخیه زدن لثه روی ایمپلنت را می پوشاند که در این صورت 3 ماه صبر می شود. در حالی که بخیه ها پس از 1 هفته توسط پزشک برداشته می شود، اولین کنترل ناحیه عمل نیز انجام می شود. پس از 3 ماه، پیچ وارد شده به ایمپلنت دندان ( ایمپلنت در زعفرانیه ) برداشته می شود، تاج موقت روی آن قرار می گیرد و لثه به طور طبیعی شکل می گیرد. پس از شکل گیری لثه، تاج چینی به جای تاج موقت قرار می گیرد و درمان کامل می شود.

مزایای ایمپلنت دندان ( ایمپلنت در زعفرانیه ) چیست؟

به لطف ایمپلنت‌های دندانی، دندان‌های از دست رفته در دهان تکمیل می‌شوند و دندان‌ها عملکرد طبیعی جویدن و تکلم خود را انجام می‌دهند و در عین حال، دندان‌ها به‌جای اینکه دندان از دست رفته، طبیعی و زیبا به نظر می‌رسند. برای جبران دندان‌های از دست رفته با بریج، دندان‌های جلو و عقب دندان‌های از دست رفته را بریده و برای ساپورت کوچک می‌کنند، در حالی که در درمان ایمپلنت، ریشه دندان مصنوعی مستقیماً روی استخوان فک اعمال می‌شود، بنابراین درمان انجام می‌شود. بدون آسیب رساندن به دندان‌های دیگر

در معاینه قبل از ایمپلنت دندان چه کاری انجام می شود؟

در اولین معاینه بیمار که قصد کاشت ایمپلنت را دارد، علاوه بر معاینه دهان، رادیوگرافی پانورامیک (در صورت نیاز توموگرافی) بررسی می شود، بیماری های سیستمیک بیمار، تاریخچه پزشکی و دندانپزشکی بیمار با گرفتن تاریخچه یاد می شود. انتظارات بیمار از درمان آموخته و ارزیابی می شود. طول و قطر ایمپلنت با اندازه گیری میلی متری روی تصاویر رادیوگرافی بیمار تعیین می شود. گزینه‌های پروتز مبتنی بر ایمپلنت مناسب با انتظارات زیبایی شناختی بیمار به بیمار ارائه می شود.

 

آیا بعد از عمل ایمپلنت دندان ( ایمپلنت در زعفرانیه ) باید از دارو استفاده کرد؟

بله، برای حفظ بهداشت دهان باید از آنتی بیوتیک ها، مسکن ها و دهان شویه هایی استفاده کنید که پزشک بعد از عمل تجویز می‌کند.

آیا کنترل پس از ایمپلنت دندان ( ایمپلنت در زعفرانیه ) ضروری است؟

پس از کاشت ایمپلنت و قرار دادن پروتز روی آن، بیماران باید مراقبت های منظم دهان و دندان را انجام دهند. اینها مسواک زدن ناحیه ایمپلنت دندان ( ایمپلنت در زعفرانیه ) به گونه ای است که گویی دندان‌های طبیعی در دهان خود داریم و همچنین استفاده از نخ دندان و برس رابط. در صورت بی توجهی به مراقبت از دهان، ممکن است عفونت در لثه های اطراف ایمپلنت ایجاد شود. اگر چه مشکلاتی که ممکن است باعث تحلیل استخوان در اطراف ایمپلنت شوند را می توان با افزودن پیوند استخوان و غشاء به آن ناحیه برطرف کرد، اما در برخی موارد ممکن است از بین رفتن ایمپلنت رخ دهد.

 

نحوه انجام مراقبت از دهان پس از عمل ایمپلنت:

اول از همه باید توصیه های پزشک و داروهای بد را بدون وقفه اعمال کنیم. برای جلوگیری از ایجاد لخته در ناحیه جراحی پس از خونریزی باید تامپونی را که پزشک زده است به مدت 30 دقیقه گاز گرفت، دهان را با آب یا دهانشویه شست و شو نداد، تا 24 ساعت نوشیدنی داغ مصرف نکنید. دوش گرفتن با آب گرم، از مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین خودداری کنید و حداقل تا 2 روز سیگار نکشید. علاوه بر این، از مصرف نوشابه های گازدار، اسیدی و غذاهای سفت باید اجتناب شود.

 

آیا می توان برای هر دندان از دست رفته ایمپلنت ساخت؟

ضخامت و تراکم استخوان در ناحیه ای که ایمپلنت در آن قرار می گیرد باید کافی باشد. حتی اگر پس از معاینات لازم، استخوان کافی در ناحیه وجود نداشته باشد، پزشک باید با استفاده از پودر استخوان یا جابجایی حفره سینوسی در ناحیه خلفی فک بالا، شرایط را برای ایمپلنت مناسب کند.

 

عمل ایمپلنت دندان ( ایمپلنت در زعفرانیه ) چقدر طول می کشد؟

اگرچه زمان عمل در هر مورد متفاوت است، اما 15 تا 20 دقیقه طول می کشد تا جراح یک ایمپلنت را روی فک اعمال کند.

 

درمان ایمپلنت چقدر طول می کشد؟

در حالی که جایگزینی دندان‌های از دست رفته با ایمپلنت و پروتز روی آن به یک دوره زمانی 3 تا 4 ماهه نیاز دارد، برداشتن دندانی که تمایلی به نگه داشتن آن در دهان نیست و کاشت ایمپلنت به 3 ماه اضافی برای تشکیل استخوان نیاز دارد. علاوه بر این، کهولت سن، دیابت، بهداشت نامناسب دهان، استفاده از برخی داروها و بیماری های مزمن مختلف می تواند روند بهبودی را طولانی کند.

انواع پروتز روی ایمپلنت چیست؟

پروتزهای ثابت ساخته شده بر روی ایمپلنت دو نوع هستند، آنهایی که به کمک سیمان متصل می شوند و آنهایی که با پیچ ثابت می شوند. در اولی، روکش های سرامیکی یا زیرکونیایی به کمک سیمان چسب بر روی اباتمنت روی ایمپلنت ثابت می شوند، در حالی که در دومی، پروتز تهیه شده در لابراتوار دندانپزشکی روی ایمپلنت پیچ می شود. هر دو مزایا و معایب خاص خود را دارند

.

مزایای ایمپلنت دندانی:

برای اکثر بیماران، مزایای ایمپلنت‌های دندانی بیشتر از معایب آن است. ما ایمپلنت دندان را توصیه می‌کنیم زیرا:

 

1.     ایمپلنت‌های دندانی مادام‌العمر دوام دارند.

در حالی که ایمپلنت‌های دندانی سرمایه گذاری در هزینه و زمان هستند، اما درصد موفقیت بسیار بالایی دارند و برای اکثر بیماران، راه حلی دائمی برای دندان‌های از دست رفته هستند. ترمیم‌هایی که به ایمپلنت‌های شما متصل می‌شوند ممکن است نیاز به تعویض داشته باشند، اما با مراقبت و نگهداری خوب، خود ایمپلنت‌ها می‌توانند تا آخر عمر باقی بمانند.

 

2.     مراقبت از ایمپلنت‌های دندانی آسان است.

در حالی که انواع مختلف ترمیم‌های دارای ایمپلنت دارای سطوح مختلف نگهداری هستند، در بیشتر موارد، الزامات بهداشت دهان و دندان آنها مشابه دندان‌های طبیعی شما خواهد بود. دو بار در روز به مدت دو دقیقه مسواک بزنید، حداقل یک بار در روز از نخ دندان استفاده کنید و هر شش ماه یک بار برای ارزیابی جامع دهان و تمیز کردن دندان به دندانپزشک مراجعه کنید.

 

3.     ایمپلنت‌های دندانی از تحلیل استخوان در فک جلوگیری می‌کنند.

این قبلاً ذکر شده است، اما ارزش تکرار دارد. هیچ گزینه درمانی جایگزینی وجود ندارد که توده استخوانی را در فک حفظ کند. از دست دادن استخوان فک، بایت شما را ضعیف‌تر می‌کند، دندان‌های دیگرتان در معرض خطر قرار می‌گیرند، و ممکن است دچار افتادگی صورت شوید که باعث پیری زودرس می‌شود.

معایب ایمپلنت دندان:

در برخی موارد، مضرات ایمپلنت‌های دندانی بیشتر از مزایای آن است، به خصوص اگر نگرانی‌های پزشکی دارید که جراحی را دشوار می‌کند. ممکن است به دلایل زیر از کاشت ایمپلنت دندان خودداری کنید:

 

1.     ایمپلنت‌های دندانی ممکن است نیاز به روش‌های تکمیلی داشته باشند.

کشیدن دندان یکی از رایج‌ترین روش‌های مورد نیاز برای آماده شدن برای کاشت ایمپلنت است، اما اگر دندانی دارید که برای کاشت باید برداشته شود، تقریباً مطمئناً نیاز به کشیدن دندان برای پروتز یا بریج خواهد داشت، بنابراین این کار نباید انجام شود. بسیار نگران کننده است از سوی دیگر، اگر دندان‌هایتان برای مدت طولانی از دست رفته باشد، ممکن است قبل از جراحی ایمپلنت نیاز به پیوند استخوان یا لیفت سینوس داشته باشید.

این روش‌ها هزینه کاشت ایمپلنت دندان و طول فرایند کاشت دندان را افزایش می‌دهد. اگر شرایط پزشکی دارید که بر توانایی شما برای بهبودی پس از جراحی تأثیر می‌گذارد یا شما را در برابر عفونت آسیب پذیر می‌کند، ممکن است تصمیم بگیرید که این روش‌های اضافی ارزش خطر را ندارند.

 

2.     ایمپلنت‌های دندانی گران هستند.

ایمپلنت‌های دندانی گران‌تر از پروتز و بریج هستند؛ زیرا جایگزین دندان‌های بالا و پایین خط لثه می‌شوند. متأسفانه، بیمه دندان به ندرت تمام هزینه ایمپلنت‌های دندانی را پوشش می‌دهد، به این معنی که ممکن است نتوانید از جیب خود هزینه ایمپلنت‌های دندانی را بپردازید. ما خوشحالیم که در طول مشاوره با شما در مورد گزینه‌های پرداخت صحبت می‌کنیم تا به ایمپلنت‌های دندانی متناسب با بودجه شما کمک کنیم.

 

3.     ایمپلنت دندان نیاز به جراحی دارد.

کاشت ایمپلنت دندان فرایندی تهاجمی‌تر از گرفتن بریج یا پروتز است زیرا نیاز به جراحی دهان دارد. ممکن است به این نتیجه برسیم که در صورت داشتن مشکلات سلامتی که شما را در معرض خطر بالاتری برای عوارض یا عفونت قرار می‌دهد، خطرات جراحی ایمپلنت دندان از مزایای احتمالی بیشتر است.

رزرو نوبت آنلاین

YYYY اسلش MM اسلش DD

اطلاعات نویسنده

نوشته‌های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

خروج از نسخه موبایل