لمینت دندان در تجریش

 

لمینت دندان چیست؟

 

لمینت دندان به عنوان روکش نیز شناخته می‌شود که لمینت پوسته‌ نازکی از سرامیک یا مواد رزین کامپوزیت است که برای بهبود ظاهر دندان‌ها به سطح جلویی دندان‌ها چسبانده می‌شوند. از لمینت برای درمان تغییر رنگ، شکل و اندازه دندان‌ها استفاده می‌شود و همچنین می‌توان از آنها برای ترمیم شکاف دندان‌ها استفاده کرد. لمینت دندان در تجریش یکی از گزینه‌های محبوب دندانپزشکی زیبایی در تجریش است و می‌توان از آنها برای ایجاد لبخند زیبا به سبک هالیوودی استفاده کرد که  با مراقبت مناسب می‌توانند سال‌ها دوام بیاورند.

لمینت دندان در تجریش از چندین لایه سرامیکی نازک تشکیل شده است که با مینای طبیعی دندان و یک پوشش چسبنده جایگزین دندان شما می‌شود. برخلاف تصور رایج، در ساخت لمینت‌های سرامیکی  نیازی به تراش دادن بیش از حد دندان‌ها نیست و زمانی که یک دندانپزشک حرفه‌ای روش درمانی مناسبی را انتخاب می‌کند، فقط آماده سازی نسبتاً محدودی برای جاسازی لمینت‌ها بدون آسیب رساندن به دندان‌های طبیعی لازم است.

علاوه بر زیبایی شناسی، عملکرد مناسب لمینت و چسبندگی صحیح و قوی بین دندان‌های طبیعی  لمینت سرامیکی، بسیار مهم است. پس از نصب لمینت، دندانپزشک از چسب‌هایی استفاده می‌کند که به نور حساس هستند تا لمینت به کمک اشعه خاص به دندان بچسبد.

مزایای لمینت دندان در تجریش:

مزایای لمینت دندان در تجریش:

در شرایط امروزی تکنولوژی مورد استفاده در روش‌های درمانی پیشرفت زیادی داشته است؛ بنابراین روش‌هایی که به دندان‌های طبیعی آسیب نمی‌رسانند در بیشتر موارد ترجیح داده شده‌اند. درمان لمینت دندان در تجریش روشی است که بدون آسیب به دندان‌های طبیعی انجام می‌شود. این روش می‌تواند مزایای بیشتری را برای بیمار فراهم کند. می‌توان مزایای استفاده از آن را به شرح زیر برشمرد:

 1. می‌توان از آنها برای تغییر رنگ، شکل، اندازه یا طول دندان استفاده کرد.
 2. آن‌ها می‌توانند ظاهر دندان‌هایی را که لکه‌دار، تراشیده شده یا بین آن‌ها فاصله دارند، بهبود بخشند.
 3. آنها می‌توانند دندان‌ها را متقارن‌تر و یکدست‌تر نشان دهند.
 4. آنها می‌توانند جایگزینی برای درمان ارتودنسی سنتی برای برخی از بیماران باشند.
 5. آنها بادوام هستند و با مراقبت مناسب می‌توانند سال‌ها دوام بیاورند.
 6. کمترین لایه مینای دندان از بافت طبیعی دندان بیمار ساییده می‌شود. این مقدار حدود 0.3-0.7 میلی متر است.
 7. لمینت‌های سرامیکی ساختار بسیار مقاومی دارند.
 8. لمینت‌های تهیه شده مطابق با ساختار دهان بیمار دارای ثبات رنگ طبیعی هستند.
 9. روکش‌های لمینت به دلیل عوامل خارجی مانند سیگار کشیدن، چای یا قهوه تغییر رنگ نمی‌دهند.
 10. پوشش‌های لمینت دندان در تجریش مقاومت بالایی در برابر سایش دارند.
 11. به لطف سطح بسیار صاف خود، تشکیل جرم دندانی را به حداقل می‌رساند.
 12. دوره درمان لمینت دندان یک کاربرد کوتاه 7-8 روزه است. در پایان درمان، لبخندی طبیعی، سالم و زیبایی خواهید داشت.
بیشتر بخوانید
مراقبت های پس از کامپوزیت دندان

به دلیل همه این موارد سودمند، درمان لمینت دندان در تجریش می‌تواند به عنوان یک برنامه کاربردی مورد پسند همه افرادی که به آن نیاز دارند در نظر گرفته شود.

توجه به این نکته ضروری است که لمینت دندان برای همه افراد مناسب نیست و بهترین روش درمانی به نیازها و اهداف فرد بستگی دارد. دندانپزشک می‌تواند به شما در مورد اینکه آیا لمینت دندان در تجریش گزینه خوبی برای شما است راهنمایی کند.

آیا لمینت دندان در تجریش باعث خراب شدن دندان‌های شما می‌شود؟

آیا لمینت دندان در تجریش باعث خراب شدن دندان‌های شما می‌شود؟

لمینت دندان، زمانی که توسط دندانپزشک مجرب به درستی قرار داده و از آنها مراقبت شود، نباید دندان‌های شما را خراب کند. با این حال، قرار دادن یا نگهداری نادرست لمینت می‌تواند منجر به مشکلاتی شود. داشتن یک برنامه تشخیص و درمان مناسب قبل از تهیه لمینت بسیار مهم است. لمینت اگر به درستی قرار نگیرد یا خیلی ضخیم باشد می‌تواند به دندان‌های طبیعی شما آسیب بزند.

همچنین رعایت بهداشت دهان و دندان با مسواک زدن، نخ دندان کشیدن و مراجعه منظم به دندانپزشک بسیار مهم است باید مانند دندان‌های طبیعی با آنها رفتار شود. بی توجهی به بهداشت دهان یا عدم مراجعه منظم به دندانپزشک ممکن است خطر پوسیدگی یا آسیب به لمینت را افزایش دهد.

علاوه بر این، لمینت برای همه مناسب نیست، به خصوص برای افرادی که عادت به دندان‌قروچه یا فشردن دندان‌های خود دارند. در چنین مواردی، نوع دیگری از ترمیم ممکن است برای محافظت از دندان‌های طبیعی مناسب‌تر باشد.

به طور کلی، لمینت زمانی که توسط یک دندانپزشک مجرب انجام می‌شود، گزینه‌ای ایمن هستند، اما مانند هر روش دندانپزشکی، مهم است که قبل از تصمیم گیری، خطرات و مزایای احتمالی آن را با دندانپزشک خود بسنجید.

بیشتر بخوانید
تست شخصیتی شکل دندان

 

مراحل  لمینت دندان در تجریش:

روش لمینت دندان در تجریش معمولاً شامل مراحل زیر است:

1.     مشاوره:

 دندانپزشک دندان‌های شما را معاینه می‌کند و اهداف و انتظارات شما را مورد بررسی قرار می‌دهد تا تشخیص دهد که آیا لمینت‌ دندان بهترین گزینه برای شما است یا خیر. آنها همچنین از دندان‌های شما قالب می‌گیرند و برای ایجاد یک طرح درمانی عکس می‌گیرند.

2.     آماده سازی:

 دندانپزشک مقدار کمی مینای دندان (حدود 0.5 میلی متر) را از سطح جلوی دندان جدا می‌کند تا جایی برای لمینت ایجاد شود. سپس از دندان آماده شده قالب می‌گیرند و آن را به آزمایشگاه دندانپزشکی می‌فرستند که در آنجا لمینت به صورت سفارشی ساخته می‌شود.

3.     چسباندن لمینت:

 پس از دریافت لمینت از آزمایشگاه، دندانپزشک تناسب و رنگ لمینت را بررسی کرده و تنظیمات لازم را انجام می‌دهد. سپس قبل از استفاده از ماده مخصوص چسباندن روی لمینت و دندان، سطح دندان را تمیز و حکاکی می‌کنند. سپس لمینت روی دندان گذاشته می‌شود و از نور مخصوص برای درمان استفاده می‌شود.

4.     پولیش:

پس از تکمیل فرایند چسباندن، دندانپزشک بایت را بررسی کرده و تنظیمات لازم را انجام می‌دهد. سپس لمینت را صیقل می‌دهند تا طبیعی و صاف به نظر برسد.

5.     پیگیری:

 دندانپزشک یک قرار ملاقات برای بررسی بهبودی دندان و تناسب لمینت تعیین می‌کند. آنها همچنین به شما دستورالعمل‌هایی در مورد نحوه مراقبت از دندان‌ها و لمینت‌های خود ارائه می‌دهند تا اطمینان حاصل شود که آنها تا حد ممکن دوام می‌آورند.

این روش معمولاً به دو نوبت نیاز دارد، یکی برای آماده سازی و دیگری برای قرار دادن نهایی لمینت‌ها. معمولاً بدون درد است و بعد از عمل با کمترین ناراحتی لبخندی زیبا خواهید داشت.

بیشتر بخوانید
بهترین کلینیک ایمپلنت دندان در تجریش

لمینت دندان در تجریش چقدر دوام دارد؟

این روش اکنون برای همه در دسترس است و می‌توان از آن برای رفع مشکلاتی مانند تغییر رنگ، تغییر شکل، کج بودن یا کوتاهی دندان‌ها استفاده کرد. از لمینت دندان می‌توان برای رفع مشکلات جزئی تراز دندان‌ها استفاده کرد.

لمینت دندان در تجریش راه‌حلی طولانی‌مدت برای هر گونه مشکل زیبایی روی دندان‌های شما ارائه می‌کند و در صورت مراقبت خوب می‌تواند تا 15 سال دوام بیاورد. کارهای ساده‌ای که بیماران می‌توانند انجام دهند تا بیشترین بهره را از لمینت دندان خود ببرند عبارت‌اند از:

 1. بهداشت دهان و دندان را به خوبی رعایت کنید.
 2. هنگام ورزش کردن از محافظ دهان استفاده کنید.
 3. خوردن غذاها و نوشیدنی‌های غنی از تانن که دندان‌ها را لکه دار می‌کنند، مانند سس و چای را محدود کنید.
 4. برای محافظت از دندان‌ها در برابر عوارض دندان‌قروچه از محافظ شب استفاده کنید.

لمینت‌های دندان ابزار قدرتمندی هستند که می‌توانند به شما در رسیدن به لبخند رؤیاهایتان کمک کنند. با ما تماس بگیرید یا از کلینیک ما در تجریش دیدن کنید تا لمینت دندان و سایر گزینه‌ها را بررسی کنید.

هزینه لمینت دندان در تجریش چقدر است؟

هزینه لمینت دندان در تجریش چقدر است؟

از آنجایی که لمینت دندان جزء دندانپزشکی زیبایی محسوب می‌شود، بیمه معمولاً هزینه درمان را پوشش نمی‌دهد. هزینه لمینت دندان به موارد زیر بستگی دارد:

 1. نوع لمینت دندان انتخاب شده
 2. مکان دندانپزشک شما
 3. تعداد دندان‌های لمینت شده

 

 

رزرو نوبت آنلاین

YYYY اسلش MM اسلش DD

اطلاعات نویسنده

نوشته‌های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.