لمینت سرامیکی در زعفرانیه

لمینت سرامیکی در زعفرانیه نوعی روش روکش است که در آن کمترین ساییدگی و سوهان کشی بر روی دندان اعمال می شود. لمینت دندان فرآیندی است که در آن لمینت ها به صورت لایه ای نازک روی دندان قرار می گیرند که میزان سایش دندان سالم بسیار کم است. از آنجایی که لمینت در زبان لاتین به معنای روکش برگ است، به این نوع روکش، روکش دندان برگ نیز گفته می شود. از آنجایی که سوهان بسیار کمی بر روی دندان اعمال می شود، در بین روش های پوشش دهی، محافظ ترین است.

 

چه کسانی می توانند دندان هایشان را لمینت سرامیکی کنند؟

معیارهایی در افراد برای استفاده از دندان های لمینت شده وجود دارد. درمان لمینت دندان روشی نیست که بتوان آن را برای همه اعمال کرد. پس از اینکه پزشک بیمار را برای اهداف پزشکی معاینه کرد، تصمیم می گیرد که آیا بیمار برای درمان لمینت سرامیکی دندان مناسب است یا خیر.

 1. درمان لمینت سرامیکی دندان را می توان برای از بین بردن بدشکلی های دندان هایی که از لبخند زیبا جلوگیری می کند استفاده کرد.
 2. درمان لمینت سرامیکی دندان را می توان برای ترمیم دندان های شکسته شده در اثر ضربه و بازگرداندن آنها به ظاهر طبیعی قدیمی ترجیح داد.
 3. دندان های لمینت شده را می توان برای بلند کردن دندان ها به منظور ایجاد لبخندی زیبا در افرادی که دندان های کوتاه دارند استفاده کرد.
 4. لمینت سرامیکی دندان را می توان برای دندان هایی با رنگ تیره و که فرآیند سفید کردن دندان برای آنها انجام نمی شود، استفاده کرد.
 5. دندان های لمینت شده را می توان برای افرادی که مشکلات ساده ارتودنسی دارند و نمی خواهند تحت درمان بریس قرار گیرند، اعمال می شود.
 6. لمینت سرامیکی دندان یک روش درمانی است که اغلب برای بیمارانی که از شکل و وضعیت دندان های خود ناراحت هستند،استفاده می شود.

لمینت سرامیکی در زعفرانیه

مزایای لمینت سرامیکی در زعفرانیه چیست؟

ظاهر طبیعی روکش لمینت دندان و اعتماد به نفس آن در راس مزایای آن است.

بیشتر بخوانید
روکش ایمکس E-Max چیست؟

 مزایای استفاده از روکش لمینت سرامیکی در زعفرانیه:

لمینت سرامیکی به صورت لایه ای بسیار نازک تهیه می شود و علاوه بر آن میزان عبور نور و بازتاب آن بسیار نزدیک به دندان های طبیعی است. به لطف این ویژگی سطح زیبایی ظاهری بسیار بالایی را در اختیار بیمار قرار می دهد.

 • برای لمینت دندان نیازی به برش های بزرگ روی دندان نیست، باز کردن شکافی در عرض ناخن برای این درمان کافی است.
 • با روکش لمینیت دندان نیازی به کوچک کردن دندان با برش بیش از حد لازم نیست.
 • مقاومت در برابر سایش  در روکش های لمینت سرامیکی بسیار بالاست.

 

ماندگاری لمینت سرامیکی در زعفرانیه چقدر است؟

طول عمر دندان لمینت با میزان مراقبت بیمار و اقداماتی که برای سلامت دهان و دندان انجام می دهد نسبت مستقیم دارد. برای افزایش طول عمر دندان های لمینت شده، عادت به مسواک زدن که برای سلامت دهان و دندان اهمیت دارد، باید حداقل 2 بار در روز باشد. عمر لمینت دندان به طور متوسط ​​بین 10 تا 15 سال با رعایت بهداشت دهان و دندان است.

دندان های لمینت شده به طور کلی روی دندان های جلویی اعمال می شوند. به همین دلیل پرهیز از عاداتی مانند دندان قروچه، مداد جویدن، فشردن دندان ها، جویدن اجسام سخت، جویدن ناخن با دندان های جلویی و همچنین اهمیت دادن به بهداشت دهان و دندان باعث افزایش طول عمر روکش می شود.

قبل و بعد لمینت سرامیکی در زعفرانیه

روکش لمینت سرامیکی در زعفرانیه چگونه ساخته می شود؟

مراحل لمینت سرامیکی در زعفرانیه:

 1. ابتدا با قالب گیری داخل دهانی شروع می شود.
 2. با استفاده از این مدل اندازه گیری به صورت خوراکی، یک برنامه آزمایشی به نام ماکت در آزمایشگاه انجام می شود.
 3. با تست ماکت، یک مدل از دهان بیمار ایجاد می شود.
 4. پس از اینکه دندانپزشک و بیمار با هم تصمیم گرفتند که دندان ها در مدل کشیده شده چگونه باشند، دندان های لمینت شده برای این عمل آماده می شوند.
 5. روکش های موقت روی دندان هایی که هنوز لمینت نشده‌اند  قرار می گیرند و مشاهده می شود که آیا مشکلات سازگاری وجود دارد یا خیر.
 6. در صورت وجود مشکل سازگاری، تغییرات لازم روی روکش های موقت انجام شده و مشکلات برطرف می شود.
 7. اصلاحات نهایی در بیمارانی که مشکل سازگاری ندارند انجام می شود و آماده سازی پرسلن های لمینت شده واقعی آغاز می شود.
 8. دندان های لمینت سرامیکی شده با کاربرد خاصی به دندان می چسبند.
 9. زمان پردازش با توجه به تعداد دندان هایی که قرار است لمینت شوند متفاوت است.
 10. با روکش های لمینت سرامیکی شده دندان که در مدت کوتاهی با دندان سازگار می شوند، بیمار می تواند در همان روز شروع به استفاده از دندان های جدید خود کند.
بیشتر بخوانید
بلیچینگ دندان در تجریش

 

قیمت لمینت سرامیکی در زعفرانیه چقدر است؟

هنگام محاسبه قیمت لمینت سرامیکی دندان، قیمت روکش لمینت دندان و کیفیت مواد مورد استفاده جایگاه بسیار مهمی را تشکیل می دهد. عواملی که قیمت دندان های لمینت شده را تعیین می کنند به طور کلی کیفیت مواد، تجربه دندانپزشکی که این روش را انجام می دهد، آزمایشگاهی که دندان لمینت شده در آن ساخته می شود و تعداد دندان هایی که قرار است روکش شوند می باشد.

لمینت سرامیکی در زعفرانیه

آیا لمینت سرامیکی شده بو می دهد؟

ونیرهای دندانی لمینت سرامیکی ساخته شده با مواد مرغوب بو نمی دهند.

آیا لمینت سرامیکی در زعفرانیه دائمی هستند؟

مراقبت از دندان لمینت یک روش درمانی طولانی مدت است اگر به درستی انجام شود.

لمینت های چینی یا لمینت های سرامیکی؟ کدام برای شما مناسب است؟

یک نگاه ساده به لبخند یک نفر می تواند چیزهای زیادی در مورد آنها به شما بگوید. اگر با دندان های ناخوشایند دست و پنجه نرم می کنید، ممکن است متوجه شوید که تعاملات اجتماعی می تواند کمی چالش برانگیز باشد. مردم همیشه با ظاهر دندان های کج یا زرد دست و پنجه نرم کرده اند. اگر ساعت را به سال 1928 برگردانیم، اولین روکش دندان در هالیوود استفاده شد. این صنعت سینما راه را برای یکی از پرطرفدارترین روش های دندانپزشکی امروزی هموار کرد.

روکش‌های دندانی که اولین بارساخته شد، در ابتدا به عنوان راه‌حل‌های موقتی برای تقویت لبخند در اعمال روی صفحه در آن دوران ساخته شد. در پایان روز، شما پیش بینی حذف این لمینت ها را داشتید. با پیشرفت های دندانپزشکی، روکش ها اکنون می توانند راه حلی دائمی برای دندان های نامطلوب باشند.

لمینت سرامیکی در زعفرانیه

روکش های پرسلن یا لمینیت های سرامیکی؟

متداول ترین مواد مورد استفاده در ساخت روکش ها پرسلن و سرامیک هستند. یک دندانپزشک باتجربه می تواند به طور موثر از هر یک از این مواد برای زیباتر کردن لبخند شما استفاده کند.

روکش‌های سرامیکی به گونه‌ای طراحی شده‌اند که برای یک بیمار خاص مناسب‌تر باشند و نیاز به آماده‌سازی بسیار کمتری از دندان دارند. آنها از مواد سرامیکی مانند زیرکونیا استفاده می کنند که بی اثر هستند و در برابر عفونت باکتریایی مقاوم هستند. برخی از خواص درخشان لمینت سرامیکی در زعفرانیه عبارتند از:

راه حل زیبایی دائمی:

آنها بر روی سطوح جلویی دندان ها چسبانده می شوند تا به طور دائمی تصویر دندان های بدشکل، شکسته یا بریده شده را تغییر دهند و بهبود دهند. حتی ممکن است بتوانند یکپارچگی ساختاری دندان شکسته یا ضعیف را تقویت کنند.

بیشتر بخوانید
کامپوزیت دندان در زعفرانیه

زمان آماده سازی کمتر:

زمان آماده سازی و کانتور کردن دندان های طبیعی زیرین شما نیاز به زمان کمتری دارد.

انتخاب رنگ:

شما می توانید رنگ یا رنگ نهایی روکش را انتخاب کنید. اگر می‌خواهید مجموعه‌ای از دندان‌های سفیدتر داشته باشید، دندانپزشک شما این را در نظر می‌گیرد و سایه‌ای را به شما پیشنهاد می‌کند که از دندان‌های طبیعی شما روشن‌تر باشد، اما ظاهر نامناسبی نداشته باشد.

حداقل آماده سازی دندان ها:

حداقل مینای دندان باید برداشته شود تا فضای کافی برای ثابت شدن روی دندان ها فراهم شود. آماده سازی دندان می تواند به روش آماده سازی، موقعیت دندان و فناوری مورد استفاده برای دستیابی به نتایج بستگی داشته باشد.

لمینت سرامیکی در زعفرانیه

ترمیم لمینت سرامیکی در زعفرانیه:

هنگامی که روکش های سرامیکی در نظر گرفته می شوند، بسته به ضخامت روکش و رنگ ساختار دندان باقی مانده، رویکردهای ترمیمی مختلفی پیشنهاد شده است. در صورت بهبود زیبایی با تغییر فرم و بافت دندان بدون تغییر رنگ شدید، ممکن است روکش هایی با ضخامت کمتر نشان داده شود. پس از اطلاع از مزایا و معایب هر گزینه ترمیمی، بیمار می‌تواند لمینت سرامیکی مورد نظر را انتخاب کند.

باید اولین عاملی که به لمینت سرامیکی آسیب می زند مشخص شود و درمان و ترمیم آن آغاز شود. اگر به دلیل فشردن در شب ساییده و آسیب دیده باشند. ترک این عادت مهم است. این عادات باعث کاهش عمر انواع لمینت سرامیکی می شود.سطح جلویی دندان که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد، تغییر شکل یافته ترین سطح لمینت سرامیکی است.

لمینت سرامیکی از لایه های بسیار نازکی تشکیل شده است. به راحتی مانند ناخن مصنوعی به سطح خارجی دندان واقعی چسبیده و برای استفاده ارائه می شود و ترجیحاً مینای دندانی که به دلیل عادت زیاد مسواک زدن افراد آسیب دیده است پنهان شود.

لمینت های سرامیکی ساختاری ندارند که به راحتی بشکنند. برای محافظت از لمینت سرامیکی خود باید از مصرف دانه ها و آجیل های سفت مشابه خودداری کنید. قاچ کردن به جای گاز گرفتن میوه های سفت به جای خوردن آنها رایج ترین مشکل در آسیب دیدن لمینت سرامیکی است.

نتیجه

حداقل ضخامت لمینت های سرامیکی ممکن است یک جایگزین محافظه کارانه و زیبا برای بازیابی فرم، شکل و رنگ دندان های قدامی باشد. به این دلیل استفاده از لمینت سرامیکی در زعفرانیه برای بازسازی طرح لبخند توصیه می شود. دکتر علیرضا صالحی متخصص لمینت سرامیکی تمام نگرانی های شما را در این زمینه رفع می کند.

 

 

 

رزرو نوبت آنلاین

YYYY اسلش MM اسلش DD

اطلاعات نویسنده

نوشته‌های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.