مزایای لمینت دندان برای مرتب و سفید کردن دندانهای جلو

مزایای لمینت دندان برای مرتب و سفید کردن دندانهای جلو

لمینت های دندانی روکش های نازکی هستند که برای اصلاح تغییر رنگ، ناهماهنگی های جزئی، بریدگی لبه های دندان یا ترک های دندانی روی سطح دندان نصب می شوند. لمینت دندان برای کاهش فاصله بین دندان ها و اصلاح دندان های فرسوده برای بازگرداندن لبخند طبیعی استفاده می شود

اگر برای اولین بار قصد لمینت دندان های خود را دارید یا اگر نیاز به تعویض لمینت های قدیمی خود دارید، می توانید برای تعیین وقت با مطب دندانپزشکی تماس بگیرید. دندانپزشکان شما را در این فرآیند راهنمایی می کنند و به شما کمک می کنند تا زیبایی لبخند خود را بازیابی کنید.

لمینت برای ایجاد ظاهری زیبا و لبخندی طبیعی حتی برای دندان هایی که به شدت آسیب دیده اند استفاده می شود. یکی از مزایای لمینت دندان این است که نیاز به آماده سازی زیادی ندارد اما عیب اصلی آن برای بیمارانی است که از روکش دندان استفاده می کنند. البته گزینه‌های دیگری نیز برای اصلاح عیوب زیبایی وجود دارد، اما روکش‌های دندان یا لمینت‌های دندان راه‌حلی عالی برای بازیابی لبخند و منظره‌ای زیبا از مرواریدهای دندان شما هستند

لمینت دندان چیست؟

لمینت دندان یک درمان زیبایی رایج برای دندان است که برای تغییر ظاهر لبخند افراد استفاده می شود. لمینت ها سطح قابل رویت دندان ها را می پوشانند و باعث ایجاد تغییراتی در ظاهر آن ها می شوند. دندانپزشکان می توانند لمینت های دندانی را به صورت جداگانه روی هر دندان قرار دهند یا از یک مجموعه ونیر برای پوشاندن تمام دندان های در معرض دید هنگام لبخند زدن استفاده کنند. از آنجایی که روکش های دندانی قسمت های قابل مشاهده دندان ها را می پوشانند، می توانند شکل، رنگ و اندازه دندان ها را تغییر دهند.

دندانپزشکان می توانند لمینت های دندانی را از یک لایه نازک پرسلن یا ماده پرکننده همرنگ دندان به نام کامپوزیت بسازند. ضخامت لمینت دندان بسته به نوع مشکلی که باید پوشانده شود متفاوت است. به عنوان مثال، برای پوشاندن تغییر رنگ بسیار تیره دندان، لایه ضخیم تری از پرسلن یا کامپوزیت برای جلوگیری از لکه های قابل مشاهده روی لمینت مورد نیاز است.

کدام یک از مشکلات لبخند را می‌توان با استفاده از لمینت دندان اصلاح کرد؟

بسیاری از افراد روکش دندان را برای اصلاح مشکلات رایج لبخند انتخاب می کنند. لمینت دندان دندان های پایینی را حرکت نمی دهد و پشت دندان های جلویی را نمی پوشاند. به همین دلیل نمی توان از لمینت های دندان برای پوشاندن بهم ریختگی بیش از حد دندان ها یا فاصله زیاد بین آنها استفاده کرد. لمینت ها برای حمایت از دندان مصنوعی به اندازه کافی قوی نیستند. بنابراین هرگز برای نگهداری بریج های دندانی استفاده نمی شوند

اکثر افراد کاندیدای مناسبی برای لمینت دندان هستند، اما باید به خاطر داشته باشید که لمینت دندان یک عمل زیبایی است، نه یک راه حل ارتودنسی. لمینت ها دندان های به شدت ناهماهنگ، اوربایت یا آندربایت را اصلاح نمی کنند.

برای نصب لمینت نیز نیاز به یک دندان سالم برای نصب روی آن دارید. بنابراین، هر گونه پوسیدگی دندان یا بیماری لثه باید قبل از نصب لمینت دندان درمان شود.

اگر از دندان قروچه یا دندان قروچه رنج می برید، لمینت دندان گزینه مناسبی برای شما نیست. دندان قروچه مداوم می تواند باعث بریدگی، شکستن یا حتی جدا شدن کامل لمینت های دندان شود. لمینت دندان برای پوشش و اصلاح لبخند در موارد زیر ایده آل است:

لکه یا تغییر رنگی که با روش های سفید کردن دندان قابل درمان نیست.

ناهماهنگی جزئی دندان های جلو

شکاف های کوچک یا شکاف بین دندان های جلویی

شکستگی شدید دندان

دندان هایی که به طور مادرزادی کوچکتر از حد طبیعی هستند – این مشکل معمولاً در دندان های جلوی جانبی (دندان های دو طرف وسط دو دندان جلویی) رخ می دهد.

دندان های آسیب دیده و بد شکل

دندان های آسیب دیده یا فرسوده

شما باید با دندانپزشک خود مشورت کنید تا ببینید آیا روکش دندان برای شما مناسب است یا خیر و در مورد گزینه های درمانی موجود صحبت کنید.

معاینه قبل از اصلاح لبخند

قبل از لایه برداری دندان، دندانپزشک زیبایی شما را معاینه می کند تا مطمئن شود که دندان های شما معیارهای زیر را دارند: تراز صحیح

اندازه دندان مناسب برای حمایت از لمینت دندان

خط لثه متعادل برای اطمینان از طبیعی بودن خطوط مرزی لمینت دندان

ماندگاری لمینت دندان چقدر است؟

روکش های دندان ده سال و احتمالاً بسیار بیشتر دوام می آورند. بهداشت دهان و دندان بسیار مهم است.

حداقل دو بار در سال باید برای معاینه و تمیز کردن لمینت ها با دندانپزشک وقت بگیرید. همچنین مهم است که فقط از دندان ها برای غذا خوردن استفاده کنید: جویدن مداد، جویدن بستنی، پاره کردن کیسه های پلاستیکی، شکستن آجیل و جویدن ناخن اکیدا ممنوع است.

رزرو نوبت آنلاین

YYYY اسلش MM اسلش DD

اطلاعات نویسنده