افتادن دندان

پیشگیری از افتادن دندان با 9 روش متداول

9 روش متداول پیشگیری از افتادن دندان را در ادامه مشاهده می کنید.

9 روش متداول پیشگیری از افتادن دندان چیست

افتادن دندان می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. در ادامه مهمترن دلایل را برایتان آوره ایم:

1- محافظت از خود در برابر بیماری لثه

بیماری های لثه یکی از علل اصلی افتادن دندان در جهان است. بیماری لثه باعث تجمع بیش از حد پلاک می شود. اما عوامل خارجی می توانند دفاع از دندان را تضعیف کنند و پلاک می تواند رشد سریع باکتری دندان را تشویق کند. علل اصلی بیماری لثه عبارتند از:

عدم رعایت بهداشت دهان و دندان

سیگار کشیدن

سوء تغذیه

اضافه وزن (چاقی)

بیماری لثه را می توان با از بین بردن پلاک با مسواک زدن و نخ دندان کشیدن دو بار در روز و ترک عاداتی که می تواند باعث رشد پلاک شود، مانند سیگار کشیدن یا رژیم غذایی نامناسب پیشگیری کرد.

Learn How to Prevent Tooth Loss

2- قند را از رژیم غذایی خود حذف کنید.

استفاده از قند در رژیم غذایی می تواند دندان ها را پوسیده و رشد باکتری های مضری را که باعث ایجاد بیماری لثه و منجر به از دست دادن دندان می شود، افزایش دهد. آب نبات های جویدنی می توانند تمام یا قسمت هایی از دندان ها را پوسیده کنند.

3- به طور منظم به دندانپزشک مراجعه کنید.

مراجعه به دندانپزشک دو بار در سال ضروری است. از آنجایی که علائم بیماری لثه تا زمانی که به مرحله پیشرفته نرسیده است علائمی را نشان نمی دهند، بیشتر افراد متوجه این وضعیت بیماری نمی شوند. دندانپزشکان برای تشخیص مراحل اولیه بیماری لثه آموزش دیده اند، به این معنی که مراجعه منظم به دندانپزشک می تواند به شما در تشخیص زود هنگام بیماری لثه، قبل از پیشرفت بیماری کمک کند.

Dental Implants Can Prevent Future Tooth Loss 1870x1240 1

4- محافظت از افتادن دندان در برابر ضربه

حتی دندان های سالم نیز در معرض خطر افتادن یا خراب شدن قرار دارند. تغییرات غیرمنتظره یکی از علل شایع از دست دادن دندان است و در هر سنی ممکن است رخ دهد. با این حال، می توان اقدامات احتیاطی برای جلوگیری از حوادث غیر منتظره انجام داد. به خاطر داشته باشید که اگر در ورزش های رزمی انجام می دهید از محافظ دهان یا محافظ صورت حتما استفاده کنید.

باید از آنچه وارد دهان شما می شود آگاه باشید. صرف نظر از اینکه دندان های شما چقدر سالم هستند، جویدن اجسام سخت مانند تکه های یخ، خودکار و شیرینی ها می تواند باعث از دست دادن دندان شود.

5- برای جلوگیری از ساییدگی دندان قروچه

دندان قروچه یا لایه محافظ روی دندان می تواند باعث ضعف مینای دندان شود. با گذشت زمان، این می تواند دندان های شما را مستعد پوسیدگی کند. اگر دندان‌های شما نشانه‌هایی از دندان قروچه را نشان می‌دهند، دندانپزشک شما ممکن است برای جلوگیری از ساییدگی، محافظ دهان شبانه را توصیه کند.

۶- زبان خود را مسواک بزنید

حدود 50 درصد از باکتری های دهان روی زبان زندگی می کنند. باکتری های دهان یکی از عوامل اصلی افتادن دندان هستند، مسواک زدن زبان و همچنین دندان ها مهم است. استفاده از مسواک های با کیفیت بالا بخشی ضروری از بهداشت دهان و دندان روزانه شما هستند.

7- سیگار نکشید

سیگار کشیدن یکی از دلایل اصلی از دست دادن دندان در دنیا است، سیگاری ها دو برابر بیشتر از افراد غیر سیگاری احتمال افتادن دندان را دارند.

8-بعد از غذا آدامس بجوید.

علاوه بر مسواک زدن و نخ دندان کشیدن، شستشوی دهان با دهانشویه ضد باکتری می تواند به جلوگیری از پوسیدگی و مشکلات لثه کمک کند که عامل اصلی افتادن دندان هستند. جویدن آدامس بدون قند بعد از غذا می‌تواند با افزایش جریان بزاق از دندان‌های شما محافظت کند. جویدن آدامس باکتری‌ها را از بین می‌برد و اسید دهان را خنثی می‌کند.

Are There Any Good Ways to Prevent Tooth Loss

9- مراقب رژیم غذایی خود باشید.

به طور کامل اثبات شده است که سلامت دندان شما بازتاب سلامت کلی بدن شما است. خوردن و نوشیدن سالم می تواند به حفظ سلامت دهان شما برای سال های آینده کمک کند. خوردن غذاهای کم قند و کلسیم دار یک تغییر آسان برای حفظ سلامت دندان های شما است.

هیچ وقت برای ایجاد تغییرات مثبت برای محافظت از سلامت دندان دیر نیست. اگرچه از دست دادن دندان ممکن است ژنتیکی باشد، اما اقداماتی که می توانید برای جلوگیری از افتادن دندان انجام دهید فراوان است و باید در اسرع وقت انجام شوند.

رزرو نوبت آنلاین

YYYY slash MM slash DD

اطلاعات نویسنده

نوشته‌های مرتبط

8 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.