فلوراید تراپی بزرگسالان

 

آیا فلوراید تراپی بزرگسالان ضروری است؟

هر روز بدن شما فلوراید دریافت می کند و فلوراید  از دست می دهد. منبع اصلی دریافت فلوراید از طریق غذاهایی که مصرف می کنیم و آب است. روشی که شما فلوراید را از دست می دهید از طریق دمینرالیزاسیون دندان شماست، زمانی که اسیدهای ناشی از باکتری پلاک و قند موجود در دهان به مینای دندان حمله می کنند.

شما می توانید با خوردن غذاهای سالم و نوشیدن آب حاوی فلوراید، فلوراید و همچنین کلسیم و فسفات را به لایه مینای دندان خود برگردانید. راه دیگر برای دریافت فلوراید از طریق فلوراید تراپی بزرگسالان در مطب دندانپزشک است. به طور کلی اگر فلوراید را بیشتر از مقدار دریافتی فلوراید از دست بدهید، در معرض خطر پوسیدگی دندان قرار خواهید گرفت.

فلوراید تراپی بزرگسالان توسط دندانپزشک چگونه به من کمک می کند؟

فلوراید تراپی بزرگسالان توسط دندانپزشک چگونه به من کمک می کند؟

فلوراید تراپی بزرگسالان به عنوان محافظت از دندان ها در برابر حملات اسیدی ناشی از پلاک و قند موجود در دهان عمل می کند. فلوراید به طرز شگفت انگیزی، می تواند پوسیدگی زودرس دندان را متوقف کند. برای بچه‌های زیر 6 سال، فلوراید بخشی از روند رشد دندان‌های دائمی است.

بیشتر بخوانید
بهترین درمان برای کیست دندان چیست؟

اما اکنون می دانیم که بزرگسالان نیز می توانند از فلورایدتراپی بهره مند شوند. فلوراید تولید اسید در دندان‌های در حال رویش در بزرگسالان و همچنین کودکان را مختل می‌کند.

علاوه بر فلوراید موجود در غذا و آب، فلوراید را می توان مستقیماً از طریق خمیردندان های حاوی فلوراید و دهان شویه ها بر روی دندان ها اعمال کرد. می‌توانید برخی از این محصولات حاوی فلوراید با غلظت‌های پایین‌ را در داروخانه محلی خود پیدا کنید. خمیر دندان حاوی فلوراید بیشتر نیاز به تجویز پزشک دارد یا می توانید آنها را از دندانپزشک خود تهیه کنید. کلینیک دندانپزشکی دکتر صالحی درمان های فلوراید را برای کودکان و بزرگسالان ارائه می دهد.

فلوراید در چه اشکالی موجود است؟

فلوراید در چه اشکالی موجود است؟

دندانپزشک شما می تواند فلوراید را به صورت ژل، فوم یا وارنیش روی دندان شما اعمال کند. این درمان ها حاوی سطح بسیار بالای فلوراید نسبت به مقدار موجود در خمیردندان ها و دهان شویه ها هستند. وارنیش ها روی دندان ها زده می شوند و این روش درمانی است که ما در کلینیک دندانپزشکی صالحی توصیه می کنیم.

هنگامی که از وارنیش فلوراید استفاده می کنید، می توانید بلافاصله بعد از آن به سبک زندگی معمول خود باز گردید. برای افرادی که نیاز به فلوراید بیشتری دارند، مکمل های فلوراید به صورت مایع و قرص در دسترس است و این مکمل ها باید توسط دندانپزشک، متخصص اطفال یا پزشک خانواده شما تجویز شوند.

 

آیا بزرگسالان واقعاً به فلوراید تراپی نیاز دارند؟

وقتی دندان‌ها در نوزادان و کودکان بین 6 ماه تا 16 سال در حال رشد هستند، ما عادت کرده‌ایم که دندانپزشکمان درباره دریافت فلوراید کافی صحبت کند. اما بزرگسالان نیز از فلوراید سود می برند. تحقیقات جدید نشان می‌دهد که فلوراید موضعی از خمیردندان‌ها، دهان شویه‌ها و درمان‌ فلوراید، در مبارزه با پوسیدگی دندان اهمیت بسیار زیادی دارند.

بیشتر بخوانید
بهترین متخصص ایمپلنت در الهیه

FluorideTreatments

برخی شرایط خاص، بزرگسالان را در معرض خطر از دست دادن فلوراید قرار می دهد

 

برخی از افراد شرایط خاصی دارند که آنها را در معرض افزایش خطر پوسیدگی دندان قرار می دهد و بنابراین از فلوراید تراپی بزرگسالان بهره مند می شوند. در اینجا چند نمونه از موارد ضروری فلوراید تراپی بزرگسالان آورده شده است:

شرایط خشکی دهان ناشی از بیماری ها یا داروها:

کمبود بزاق باعث می شود که ذرات غذا به خوبی تمیز نشوند و اسید دهان از حالت خنثی خارج شود و دندان های شما در معرض خطر دمینرالیزاسیون قرار گیرند.

عقب نشینی لثه

تحلیل رفتن لثه و بیماری لثه می تواند دندان و ریشه دندان شما را در معرض باکتری قرار دهد و احتمال پوسیدگی دندان را افزایش می دهد.

سابقه پوسیدگی مکرر دندان:

اگر هر سال یک دندان شما دچار پوسیدگی دندان می شود، ممکن است فلوراید تراپی بزرگسالان گزینه مناسبی برای شما باشد.

تاج، بریج یا بریس:

برخی از درمان‌های دندانپزشکی دندان‌ها را در معرض خطر پوسیدگی در نقطه‌ای که تاج با ساختار زیرین دندان یا اطراف براکت‌های دستگاه‌های ارتودنسی برخورد می‌کند، قرار می‌دهد.

بیمارانی که تنقلات می خورند، غذاهای شیرین می خورند یا سابقه خانوادگی پوسیدگی دندان دارند، در معرض افزایش خطر پوسیدگی دندان هستند.

بیمارانی که دارای پوسیدگی و شیارهای عمیق در دندان های خود هستند، مستعد پوسیدگی دندان هستند.

دندانپزشکان می توانند به شما کمک کنند که بدانید آیا دندان های شما از تعادل فلوراید مناسبی سود می برند یا خیر.

رزرو نوبت آنلاین

YYYY اسلش MM اسلش DD

اطلاعات نویسنده

نوشته‌های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.