مراقبت از لمینت دندان

مراقبت از لمینت دندان برای ماندگاری بیشتر آن

آیا از پنهان کردن لبخند خود به دلیل بریدگی، ترک یا شکاف دندان خسته شده اید؟ لمینت دندان می تواند راه حلی عالی برای دستیابی به آن لبخند بی نقص هالیوود باشد. اما برای اطمینان از اینکه سرمایه گذاری شما تا زمانی که ممکن است دوام داشته باشد و به بهترین شکل خود ادامه دهد، مراقبت از لمینت دندان مناسب کلیدی است. در این پست وبلاگ، ما به نکات تخصصی در مورد نحوه مراقبت از لمینت های خود می پردازیم تا بتوانید با اعتماد به نفس آن لبخند خیره کننده را به رخ بکشید!

لمینت دندان را بهتر بشناسید

ونیرها قطعات نازکی از پرسلن یا رزین کامپوزیت هستند که به سطح جلوی دندان شما چسبانده می شوند. آنها می توانند برای بهبود ظاهر دندان های شما استفاده شوند و همچنین گاهی اوقات برای محافظت از سطح دندان در برابر آسیب استفاده می شوند.

لمینت ها نیز قطعات نازکی از مواد هستند، اما از مواد متفاوتی نسبت به روکش ها ساخته می شوند. لمینت ها از مواد پلاستیکی ساخته شده اند و مانند روکش ها به سطح جلوی دندان شما چسبانده می شوند. با این حال، لمینت ها را نمی توان برای بهبود ظاهر دندان ها مانند روکش ها استفاده کرد.

هم روکش ها و هم لمینت ها نیاز به مراقبت دارند تا از آسیب دیدگی یا لک شدن آنها جلوگیری شود. شما باید دو بار در روز دندان های خود را مسواک بزنید و حداقل یک بار در روز از نخ دندان استفاده کنید تا به روکش ها یا لمینت ها آسیب نرسانید. همچنین باید از خوردن غذاهای سفت یا جویدن اجسام سفت خودداری کنید، زیرا این کار می تواند به روکش ها یا لمینت ها آسیب برساند.

لمینت دندان

مزایای روکش و لمینت چیست؟

ونیر و لمینت دندان دو نوع محبوب ترمیم دندان هستند. ونیرها پوسته های نازک و سفارشی هستند که به جلوی دندان های شما چسبانده می شوند. لمینت ها نیز قطعات نازکی از مواد هستند، اما روی سطوح پشتی دندان شما قرار می گیرند.

بیشتر بخوانید
10 دلیل اصلی تغییر طعم دهان

هم روکش ها و هم لمینت ها می توانند ظاهر لبخند شما را با اصلاح مشکلات زیبایی دندان مانند دندان های لکه دار، بریدگی یا بدشکل بهبود بخشند. از ونیرها و لمینت ها نیز می توان برای بستن فاصله بین دندان ها یا تغییر شکل یا طول دندان ها استفاده کرد.

روکش ها و لمینت ها علاوه بر بهبود زیبایی لبخند شما می توانند دندان های شما را از آسیب بیشتر محافظت کنند. به عنوان مثال، اگر دندانی دارید که به شدت لکه دار است اما سالم است، می توان از روکش برای پوشاندن لکه استفاده کرد. این نه تنها ظاهر لبخند شما را بهبود می بخشد، بلکه از دندان در برابر لکه های بیشتر محافظت می کند.

اگر به فکر ونیر یا لمینت هستید، مهم است که با یک دندانپزشک مجرب مشورت کنید تا مطمئن شوید که آنها برای شما مناسب هستند. هنگامی که تصمیم به ادامه درمان گرفتید، مهم است که دستورالعمل های مراقبتی مناسب را دنبال کنید تا ونیرها و لمینت های خود را به بهترین شکل حفظ کنید.

مراقبت از لمینیت دندان

مراقبت از لمینیت دندان به چه صورت است؟

هنگامی که روکش یا لمینت دارید، مهم است که مراقبت بیشتری از دندان های خود داشته باشید تا اطمینان حاصل کنید که تا حد ممکن ماندگاری دارند. در اینجا چند نکته در مورد نحوه مراقبت از روکش ها و لمینت های خود آورده شده است:

دندان های خود را دو بار در روز با یک مسواک نرم و خمیر دندان غیر ساینده مسواک بزنید. حتما اطراف لبه های روکش یا لمینت ها را به آرامی مسواک بزنید. برای از بین بردن پلاک و باکتری از بین دندان ها و اطراف لبه های روکش یا لمینت، روزانه نخ دندان بکشید. از جویدن غذاهای سفت یا استفاده از دندان به عنوان ابزار خودداری کنید، زیرا این کار می تواند به روکش ها یا لمینت ها آسیب برساند. برای تمیز کردن و معاینات حرفه ای به طور مرتب به دندانپزشک خود مراجعه کنید و هر گونه تغییر در دهان خود را فوراً گزارش دهید.

بهداشت دهان و دندان مناسب فقط ونیرهای شما را تمیز و محافظت نمی کند. همچنین خطر ابتلا به بیماری لثه را کاهش می دهد، که از عقب نشینی لثه ها و نمایان شدن بالای لمینت ها جلوگیری می کند.اگر در مورد تکنیک های مسواک زدن و نخ دندان کشیدن خود تردید دارید، از بهداشت دندانپزشک خود راهنمایی بخواهید.

بیشتر بخوانید
انواع پرکننده دندان

علاوه بر این، حتماً معاینات منظم را با دندانپزشک خود برنامه ریزی کنید. اکثر آنها توصیه می کنند که هر شش ماه یکبار برای تمیز کردن کامل و معاینه عمومی توقف کنید. این به دندانپزشک شما فرصتی می دهد تا هر گونه مشکل در لمینت های شما را تشخیص دهد و مشکلات احتمالی را برطرف کند. با این حال، بدانید که مشکلات مربوط به لمینت ها غیر معمول است.

نکاتی برای مراقبت از لمینت دندان

نکاتی برای مراقبت از لمینت دندان برای داشتن لبخندی ماندگار

برای اطمینان از ماندگاری لمینت های شما تا حد امکان، مراقبت از آنها بسیار مهم است. در اینجا چند نکته وجود دارد که به شما کمک می کند لبخند خود را به بهترین شکل حفظ کنید:

  1. مرتب مسواک بزنید و نخ دندان بکشید

درست مانند دندان های طبیعی شما، مسواک زدن و نخ دندان کشیدن روزانه لمینت ها بسیار مهم است. این به حذف پلاک ها و باکتری هایی که می توانند باعث پوسیدگی یا آسیب های دیگر شوند کمک می کند.

  1. از غذاهای سفت خودداری کنید

  گاز زدن آب نبات یا یخ سفت می‌تواند روکش‌های شما را بشکند یا خرد کند، بنابراین بهتر است از مصرف این غذاها به‌کلی خودداری کنید. به طور مشابه، هنگام خوردن هر چیز سفت یا جویدنی، مانند آجیل یا کارامل، مراقب دندان های خود باشید.

  1. از آسیاب کردن اجتناب کنید

دندان قروچه تمایل به دندان قروچه یا فشردن دندان ها در هنگام خواب است و این خبر بدی برای لمینت ها است زیرا استرس زیادی به آنها وارد می کند. صادقانه بگویم، برای دندان ها و مفاصل فک شما نیز مضر است، بنابراین اگر شک دارید که دندان قروچه می کنید، در اسرع وقت با دندانپزشک خود صحبت کنید. دندانپزشک شما می تواند شما را برای بایت گارد شبانه قرار دهد که گاهی اوقات به آن محافظ اکلوزال نیز می گویند. استفاده از این دستگاه در هنگام خواب هم از لمینت جدید و هم از دندان های طبیعی شما محافظت می کند.

  1. از دندان های خود در برابر آسیب محافظت کنید
بیشتر بخوانید
فیبروم دهان چیست و چه تاثیری بر سلامت دندان ها دارد؟

استفاده از محافظ دهان هنگام ورزش یا شرکت در فعالیت‌های دیگری که خطر آسیب به دهان وجود دارد، برای محافظت از روکش‌ها (و دندان‌های طبیعی) مهم است.

  1. به طور منظم به دندانپزشک خود مراجعه کنید

  علاوه بر تمیز کردن منظم، حتماً برای معاینات سالانه به دندانپزشک خود مراجعه کنید. او می تواند هر گونه مشکل احتمالی را در مراحل اولیه تشخیص دهد و برای کمک به حفظ بهترین ظاهر روکش های شما، درمان ارائه دهد.

  1. عاقلانه بجوید

روکش ها کاملا بادوام هستند، اما می توانند تراشه کنند و بشکنند. در حالی که غذاهای معمولی نباید مشکلی ایجاد کنند، بهتر است از جویدن مواد بیش از حد سفت مانند خودکار، ناخن، یخ و استخوان خودداری کنید.

 

  1. از لبخند خود محافظت کنید

فعالیت بدنی بخش مهمی از یک سبک زندگی سالم است، اما شرکت در بسکتبال، فوتبال، کشتی، و سایر ورزش های تماسی می تواند سلامت لبخند جدید شما را به خطر بیندازد. برای محافظت از لمینت ها و دندان های طبیعی خود در برابر آسیب های احتمالی، روی یک محافظ دهان سرمایه گذاری کنید.

  1. مراقب لکه ها باشید

مانند دندان‌های طبیعی، لمینت‌ها نیز می‌توانند لکه‌دار شوند، بنابراین بهتر است غذاهایی را که باعث تغییر رنگ می‌شوند، محدود کنید، مانند قهوه، شراب قرمز، نوشابه‌های تیره، چای، سس سویا و انواع توت‌ها. سیگار کشیدن منبع دیگری از لکه ها است، بنابراین اگر سیگار می کشید، ممکن است بخواهید آن را ترک کنید. نه تنها سلامت کلی شما را بهبود می بخشد، بلکه به سفید و روشن ماندن لمینت های شما نیز کمک می کند.

نتیجه مراقبت از لمینیت دندان

مراقبت مناسب از لمینت های خود برای اطمینان از دوام طولانی مدت آنها ضروری است. با نگهداری مناسب و معاینات منظم دندانپزشکی، دندان های روکش شده یا لمینیت شده شما می توانند تا زمانی که ممکن است فرم اصلی خود را حفظ کنند. در صورت داشتن هرگونه سوال بیشتر در مورد چگونگی مراقبت از لمینت های دندان خود به بهترین شکل مراقبت کنید تا در شرایط عالی بمانند، با ما تماس بگیرید!

رزرو نوبت آنلاین

YYYY اسلش MM اسلش DD

اطلاعات نویسنده

نوشته‌های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.