هزاران سال پیش، مردم طیف وسیعی از روش‌های ناایمن سفید کردن دندان را انجام می‌دادند. امروزه، پیشرفت‌های فناوری، دستیابی به دندان‌های سفید خیره‌کننده را بسیار آسان‌تر و ایمن‌تر کرده است. با این حال، در حالی که کیت های سفید کننده دندان های خانگی در بازار مقرون به صرفه هستند، همه آنها برای استفاده توصیه نمی شوند.

از نظر تاریخی، عمل سفید کردن دندان ها شامل مجموعه ای از روش های عجیب و غریب و مشکوک است، از خاک کردن یک سنگ پا و مخلوط کردن آن با سرکه سفید برای تولید خمیر سفید کننده (در مصر باستان)، تا استفاده از ادرار با شیر بز به عنوان دهانشویه قدیمی رومیان.

کیت های سفید کننده دندانخوشبختانه پیشرفت‌ها در فناوری سفید کردن دندان‌ها راه طولانی را طی کرده است و طیف وسیعی از گزینه‌ها را در اختیار افراد قرار می‌دهد. مجموعه‌ای از کیت‌های سفیدکننده دندان – از جمله ژل‌ها، نوارها و سینی‌های دهانی – را در بازار پیدا خواهید کرد که می‌توانید به راحتی در خانه خود از آنها استفاده کنید، اگرچه همه آنها لزوماً ایمن نیستند.

کیت های سفید کننده دندان از دیدگاه یک متخصص

دکتر JJ  مستقر در کیپ تاون، صاحب JJS Dentistry، یک مطب دندانپزشکی برتر دندانپزشکی زیبایی و عمومی هست او هشدار داد که محصولات دندانی متأسفانه به شدت غیرقانونی هستند.

او توضیح می دهد:

محصولات زیادی در قفسه ها وجود دارد که ما آن ها را به هیچ عنوان توصیه نمیکنیم. هنگام ارزیابی ایمنی هر محصول، ما همیشه اطمینان حاصل می کنیم که توسط انجمن دندانپزشکی  به رسمیت شناخته شده و تایید شده است و نه فقط هر محصول وارداتی.

کیت های سفید کننده دندانسرفونتین می گوید که بسیاری از محصولات سفید کننده که خود را معرفی می کنند، حاوی ذرات بسیار ساینده هستند که در دراز مدت، مینای دندان (لایه محافظ بیرونی دندان) را خراشیده و آسیب می رساند. این منجر به نازک‌تر شدن مینای دندان می‌شود که در نهایت ظاهر زردتری به دندان‌های شما می‌دهد، زیرا لایه داخلی دندان شما به طور طبیعی رنگ زرد دارد

سفید کردن دندان توسط دندانپزشک به شما این امکان را می دهد که از روش و مواد تشکیل دهنده کیت به طور کامل مطلع شوید.

به عنوان مثال، کیت سفید کننده JJS Dentistry شامل موارد زیر است:

  • بحث در مورد گزینه ها با یک متخصص بهداشت دهان یا دندانپزشک،
  • دریافت یک تمیز کردن حرفه ای برای از بین بردن فشارهای بیرونی،
  • برداشت هایی که برای ساخت سینی های سفید کننده سفارشی شما گرفته شده است،
  • بهداشت دهان یا دندانپزشک شما که نحوه استفاده از کیت را به شما نشان می دهد،
  • قرار دادن سینی های سفید کننده (با ژل در داخل)،

با استفاده از نور شتاب (در صورت وجود) مطابق با زمان دستوری شما، و این کار را برای روزهای متوالی انجام دهید تا نتیجه مطلوب حاصل شود.

کیت خانگی سفید کردن دنداناگر می‌خواهید از کیت خانگی سفید کردن دندان استفاده کنید، به شدت توصیه می‌شود فقط مواردی را بخرید که ترجیح داده شده‌اند و توسط متخصصان دندانپزشکی آزمایش شده‌اند.

بهترین کار این است که در مورد محصولات غیرساینده و ایمن با یک متخصص دندانپزشک مشورت کنید تا از آنها استفاده کنید که بیشتر از حد به دندان شما آسیب نرساند. ممکن است گرانتر از محصولات قفسه ای باشد، اما مورد تایید هستند.

 

رزرو نوبت آنلاین

YYYY slash MM slash DD

اطلاعات نویسنده

نوشته‌های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.